اگر میخواهید برای خود یک وب سایت خبری راه اندازی کنید و از این طریق کسب درآمد بالایی داشته باشید خبر خوب این است که میتوانید با کمترین بودجه، بهترین وبسایت خبری خود را بسازید. اگر نمیدانید سایت خبری چیست و ویژگی های یک سایت خبری خوب برای آن که بتواند مخاطبان بیشتری را جلب کند چیست حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

وب سایت خبری چیست

امروزه با پیشرفت تکنولوژی شکل خبررسانی ها تغییر کرده است و کمتر کسی اهل روزنامه خواندن و مجله است. دیگر زمان اینکه افراد از طریق روزنامه ها و مجلات اخبار را دریافت میکردند به سر رسیده و به همین دلیل ناشران روزنامه ها و مجلات برای آن که بتوانند با پیشرفت تکنولوژی در دنیای دیجیتالی امروز باقی بمانند و کسب و کار خود را رونق بخشند نیاز دارند از وبسایت های خبری برای خبررسانی به مردم استفاده کنند.
همان روزنامه هایی که قدیم ها ما به طور فیزیکی دستمان می گرفتیم را در حال حاضر وارد دنیای دیجیتال کرده ایم. مزیتی که این روش دارد این است که هم خبر ها زودتر به دستمان می رسد و هم محدودیت های چاپ و زمان وجود ندارد.
به طور کلی یک وب سایت خبری باید بتواند جدیدترین اطلاعات خبری را در بهترین زمان در اختیار مخاطبان خود قرار دهد و این ارائه به موقع اطلاعات یکی از مهمترین ویژگی سایت خبری میباشد. یک وبسایت خبری باید به روز باشد و جدیدترین اطلاعات را به مخاطبان خود منتقل کند.
از انتشار اخبار کذب خودداری کند و تا جایی که از صحت اخبار مطمئن نشده است آن ها را منتشر نکند. هرچه اطمینان مخاطبان به وبسایت خبری بیشتری باشد، بیشتر پیگیر اطلاعات آن بوده و به همین ترتیب مخاطبان این سایت روز به روز بیشتر میشود.

ساخت سایت خبری آنلاین در کمتر از 5 دقیقه

اگر قصد راه اندازی یک خبرگزاری آنلاین هرچند بزرگ و یا کوچک را داشته باشید، می توانید به صورت آنلاین و در کمتر از چند دقیقه وب سایت خبری خود را با سرویس ساخت سایت ایجاد کنید. در ساخت سایت تمامی امکانات لازم برای یک سایت خبری کوچک تا یک سایت خبرگزاری بزرگ برای شما فراهم شده است. از همه مهتر اینکه با کمترین هزینه و بیشترین امکانات با قالب های خبری متنوع می توانید ساخت سایت های خبری خود را انجام دهید. در سرویس ساخت سایت خبرنگاران، عکاسان و ... می‌توانند به راحتی محتواهای گوناگون را شامل متن، عکس، ویدیو و… را در دسته بندی های مختلف در سایت بارگذاری و منتشر کنند.

ثبت نام و ساخت سایت

ویژگی های یک سایت خبری خوب چیست؟

اگر بخواهیم ویژگی های یک سایت خبری خوب را بررسی کنیم به گزینه های زیادی برمی خوریم. مهم ترین ویژگی یک سایت خبری خوب این است که به صورت ۲۴ ساعت شبانه روز اخبار ریز و درشت را از همه جای ایران و جهان جمع آوری کند و در وبسایت خود در معرض دید عموم قرار دهد. 
اگر می خواهید با ساخت سایت خبری اتوماتیک، خوانندگان و مخاطبان بیشتری را به سایت خود جلب کنید به ویژگی هایی که در ادامه این بخش به آن ها اشاره می کنیم، توجه زیادی داشته باشید:

ساخت سایت خبری به صورت Grid-based

این سایت های خبری و مجله به شدت محتوا محور هستند و به همین دلیل، چیدمان این محتوا ها باید به بی نقص ترین شکل انجام شود که برای کاربرگیج کننده نباشد. طراحی Grid-based برای این نوع سایت ها همین چیدمان بی نقص است که هم محتوا ها به خوبی از یکدیگر جدا شده اند و هم تیتر خبر ها مشخص است. بدین صورت کاربر وقتی وارد سایت می شود دیگر گیج نمی شود و با حجم زیادی از اطلاعات و داده روبه رو نخواهد شد. بلکه به صورت طبقه بندی شده و تیتر وار می توانید مقالات و اخبار رو مشاهده کنید.
این طراحی به شما اجازه می دهد که شما محتوا ها را به بلوک های مختلف تقسیم بندی کنید که هم تصویر دارند و هم متن سر تیتر آن ها به خوبی مشخص است. به این صورت کاربر می تواند به راحتی محتوای مورد نظر خودش را انتخاب کند.

دسته بندی های سایت خبری

یکی دیگر از ویژگی های سایت خبری دسته بندی های آن به این دلیل است که افراد مختلف، به موضوعات مختلف علاقه مند هستند. هر فردی برای خواندن خبر و یا مقاله مورد علاقه خود به وب سایت خبری شما وارد می شود. دقت کنید، هر کسی از هر قشری می تواند مخاطب هدف شما باشد.
شما می بایست دسته بندی های مختلفی برای خبر هایتان تعریف کنید. این دسته بندی ها می توانند شامل خبر های ورزشی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی، هنری، آب و هوایی و جغرافیا و … باشد.

سرعت بالای لود سایت

از دیگر ویژگی های یک سایت خبری خوب سرعت بالای لود شدن صفحات و تصاویر میباشد. شما فرض کنید چند دقیقه طول بکشد تا یک صفحه از سایت خبری لود شود. در این حالت صبر کاربر تمام میشود و وبسایت خبری شما مخاطبان زیادی را از دست میدهد

سایت خبری با کاربری ساده

ساخت سایت پایگاه خبری باید کاربرپسند باشد. منوی سایت می بایست در موقعیت درستی قرار بگیرد و باید بدانید که این منو نقش بسیار مهمی در سایت ایفا می کند. همچنین استفاده از ساید بار سمت چپ هم به عنوان منو مرسوم است و می توانید از هر دو روش ها در کنار یکدیگر هم استفاده کنید.

ارتباط مستقیم سایت با شبکه های اجتماعی

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در شبکه های اجتماعی مشغول خواندن خبری هستید و برای خواندن خبر کامل تر  می بایست در وب سایت آن را دنبال کنید. پس در سایت خبری شما می توانید این ویژگی ها را لحاظ کنید که خبر به راحتی در شبکه های اجتماعی قابل اشتراک گذاری باشد. به این صورت هم کاربر شما می تواند خبر را با دیگران به اشتراک بگذارد، هم شما مخاطب جدید پیدا خواهید کرد.

بخش نظرات سایت

یکی از ویژگی های سایت خبری این است که باید حتما قسمت نظرات و کامنت در آن لحاظ شود. مطمئن باشید این موضوع هیچ ضرری برای شما ندارد. همچنین افراد دیگر هم می آیند و این نظرات را می خوانند و خودشان هم نظری می دهند. به این صورت هم انگیجمنت در سایت شما بالا می رود و هم زمانی که کاربر در سایت شما می گذراند بیشتر می شود.

 

ثبت نام و ساخت سایت